Zamknij

XXIII Targi Wydawców Katolickich. Święto książki religijnej, święto dobrych mediów

Redakcja
22.03.2017 09:00
XXIII Targi Wydawców Katolickich. Święto książki religijnej, święto dobrych mediów
fot. materiały prasowe

Za niespełna tydzień rozpocznie się kolejna edycja niezwykłego, corocznego święta książki religijnej. 30 marca w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie nastąpi inauguracja XXIII Targów Wydawców Katolickich. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń dla środowiska wydawców publikacji religijnych.  Potrwa do niedzieli 2 kwietnia. 

W ciągu tych czterech dni ponad 160 polskich i zagranicznych wystawców w Arkadach Kubickiego zaprezentuje czytelniczej publiczności ponad 10 tysięcy najciekawszych tytułów ostatnich lat.

Tegoroczna edycja Targów przypadająca w tzw. Roku Maryjnym oraz Roku Brata Alberta, będzie stanowić ważne forum wymiany myśli i doświadczeń dla przedstawicieli środowiska wydawców publikacji religijnych i przeglądu najciekawszych tendencji wpływających na wygląd i kondycję tej części sektora wydawniczego w Polsce.

Dla czytelników będzie to doskonała okazja do spotkania i rozmowy z ulubionymi autorami oraz uzyskania pamiątkowego wpisu w książce, czy obejrzenia filmów religijnych Telewizji Polskiej i innych wydawców filmowych. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników.

W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak, Tomasz Wolny z żoną, Piotr Ligęza, bracia Mroczkowie. W niedzielę zapraszamy do Narodowego Czytania –uczestnicy spotkania przeniosą się do świata Wesela Wyspiańskiego.

W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne. Między innymi: Debata o plusach i minusach mediów społecznościowych.

- Jestem przekonany, że przed nami niezwykły czas wśród mądrych książek, dobrych wartości, dobrych mediów – zachęca do udziału w Targach ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest głównym organizatorem Targów - Serdecznie zapraszamy również na Galę wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017.

Gala rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie (Praga).  W trakcie tej uroczystości wręczone zostaną Nagrody Główna i Nagrody Specjalne FENIKS 2017. Finałową galę Nagrody FENIKS 2017 uświetni niezwykły występ Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań XXIII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl

Artykuł sponsorowany