Zamknij

YouTube usunął teledysk z Zofią Klepacką. Powód? Szerzenie nienawiści

13.06.2019 18:11
YouTube usunął teledysk z Zofią Klepacką. Powód? Szerzenie nienawiści
fot. YouTube

Portal YouTube usunął teledysk „Grzechy Sodomskie” autorstwa rapera Karat NM, w którym gościnnie wystąpiła Zofia Klepacka. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści” – czytamy na stronie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O teledysku zrobiło się głośno za sprawą gościnnego występu Zofii Klepackiej, medalistki olimpijskiej w windsurfingu, znanej ostatnio głównie z homofobicznych poglądów. W sieci zorganizowano nawet front zwolenników, jak i przeciwników kontrowersyjnej sportsmenki.

Klepackiej odebrano tytuł honorowego członka Związku Żołnierzy AK

We wspomnianym teledysku pt. „Grzechy Sodomskie”, Klepacka wchodzi do jednego z kościołów, siada w ławce i otwiera Biblię na fragmencie „Sąd nad Sodomą i Gomorą”.

Wywołujący skrajne emocje teledysk został jednak usunięty przez YouTube. „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści (…) Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju” – czytamy na portalu.

O czym mówi kontrowersyjna piosenka?

„Powiesz ze jestem nietolerancyjny, jak tylko przewijam to co jest w Biblii. Wprawdzie każdy z nas popełnia winy, jednak to wyjątkowo jest czyn ohydny, jeśli mężczyzna z mężczyzną współżył, jeśli kobieta obok kobiety się budzi co ranek. Nie chcemy w Polsce tu tego wcale dewiacji, sodomii, co tu sieje zamęt” – mogliśmy usłyszeć w utworze rapera Karat NM.

Starcie Rusin z Klepacką przed komisją wyborczą. "Wstyd", "co ta pani osiągnęła?"

„Grzechy wołające do nieba o pomstę, to grzechy sodomskie, Boże chroń od tego Polskę. Grzechy wołające do nieba o pomstę, to zabójstwo ostre, w to wlicza się aborcję” – to z kolei inny fragment z usuniętego teledysku.

RadioZET.pl