Zamknij

ZNP pomoże licealistkom, które zdobyły nagrodę za film o tolerancji

Redakcja
23.09.2017 16:22
Film
fot. screen "We are enough"

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego pomoże licealistkom z Poznania w wyjeździe na festiwal filmowy do Nowego Jorku. Trzy uczennice poznańskiego liceum nr 1 im. Karola Marcinkowskiego zdobyły wyróżnienie za film o tolerancji, który wziął udział w Miedzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Filmowym Plural+.

Jak mówi Radiu ZET Sławomir Broniarz, polska młodzież jest zdolna, ale nieraz, by mogła pokazać jak bardzo, potrzebuje wsparcia dorosłych. Zapowiedział więc objęcie patronatem i sfinansowanie biletu do USA przynajmniej jednej z dziewczyn, zachęcając jednocześnie inne instytucje bądź osoby prywatne do podobnego wsparcia.

Przewodniczący ZNP przyznaje, że informację o kłopotach z wyjazdem licealistek usłyszał w sobotę rano w Radiu ZET, w materiale poznańskiej reporterki Danki Woźnickiej, stąd jego szybka reakcja.

Zobacz także

Trzy uczennice liceum nr 1 w Poznaniu zrobiły film o tolerancji, ale wręczenie nagród festiwalu Plural + odbywa się w Nowym Jorku. Dziewczyny marzą, aby osobiście pojawić się na uroczystości i zaczęły zbierać pieniądze na bilet. Wręczenie nagród w listopadzie, licealistki zebrały na razie dwa tysiące a potrzebują co najmniej 10.

Ich film opowiada pięć historii - osoby czarnoskórej, głuchoniemej , muzułmanina, żyda i lesbijki. Autorki mówią, że dyskryminację widzą w Polsce na co dzień. Chcą pokazać, że młode pokolenie jest tolerancyjne i że z powodu inności nie można nikogo odrzucać. Swój film zatytułowały „"We Are Enough".

RadioZET.pl/JC/DW/MP