Zamknij

ZNP zapowiada strajk ostrzegawczy w szkołach

Redakcja
27.02.2017 18:29
ZNP
fot. PAP

Za tydzień Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosi, kiedy w polskich szkołach odbędzie się jednodniowy strajk ostrzegawczy. Protest ma wymóc na Ministerstwie Edukacji Narodowej odłożenie wprowadzenia reformy oświaty. W tym celu związkowcy zbierają także podpisy o ogólnopolskie referendum.

Strajk ostrzegawczy, czyli odejście nauczycieli od tablic, ma się odbyć między dziesiątym a siedemnastym marca. Referendum najwcześniej na przełomie maja i czerwca. Jak mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP, nieprzygotowaną reformę można zatrzymać póki jest tylko na papierze.

- Jeżeli jest jakiś gen racjonalnego działania ze strony Prawa i Sprawiedliwości to łatwo jest wprowadzić poprawkę - twierdzi Broniarz.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Pod ogólnopolskim referendum Związek zebrał blisko 130 tysięcy podpisów. Drugie, a być może nawet trzecie tyle opozycyjne partie, które pomagają ZNP: PO, PSL, Nowoczesna, Partia Razem i Inicjatywa Polska.

Zagłosuj

Czy strajk nauczycieli kosztem nauczania dzieci to dobry pomysł na protest przeciw reformie edukacji?

Liczba głosów:

Reforma edukacji ma obowiązywać od września tego roku. Zakłada likwidację gimnazjów i wydłużenie nauki w podstawówce, technikach i liceach.

RadioZET.pl/DG