Będzie referendum ws. edukacji? ZNP: Zebraliśmy co najmniej 700 tys. podpisów

Redakcja
10.04.2017 11:59
ZNP
fot. East News

700 tysięcy podpisów zebrano pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum edukacyjnego. Zbiórka już się zakończyła. Nie jest to ostateczna liczba, gdyż podpisy cały czas są liczone, a do komitetu referendalnego w Związku Nauczycielstwa Polskiego przychodzą kolejne paczki z podpisami.

Zagłosuj

Czy popierasz rządową reformę edukacji?

Liczba głosów:

20 kwietnia ZNP chce wręczyć marszałkowi sejmu wszystkie zebrane podpisy. Komitet liczy, że Marek Kuchciński spełni obietnicę wyborczą i obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie rządowej reformy oświaty nie trafi do sejmowej zamrażarki.

Zdaniem Magdaleny Kaszulanis z ZNP, referendum miałoby się odbyć w ostatnim tygodniu czerwca. Referendum chcą również partie opozycyjne, które też zbierały podpisy. Najwięcej zebrała Platforma - 150 tysięcy.

- Sprawa jest dosyć pilna, ponieważ reforma wchodzi w życie od 1 września. Dlatego liczymy na to, że pan marszałek bardzo szybko zajmie się tym wnioskiem - mówi Kaszulanis.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zmiany, które od nowego roku szkolnego będą wdrażane przez MEN, zakładają m.in. likwidację gimnazjów i zastąpienie ich 8-letnią szkołą podstawową, a także modyfikację podstawy programowej. 

RadioZET.pl/DW/MP