Zamknij

Dostałeś list od ZUS? Jeśli nie, to niedługo dostaniesz, bo wysłali do wszystkich

Redakcja
14.08.2018 13:30
ZUS
fot. East News

Do wszystkich ubezpieczonych - nawet tych, dla których odprowadzono tylko jedną składkę na ubezpieczanie społeczne - ZUS wysłał do poniedziałku list z informacją o stanie konta i tegorocznych wpłatach. Część osób dostała list elektroniczny, ale większość - tradycyjną pocztą.

- W poniedziałek udało się nam zakończyć wysyłkę ponad 20 mln listów na 19 dni przed zapisanym w ustawie terminem - powiedział PAP rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz także

Rzecznik przypomniał, że wysyłka odbywa się co roku w wakacje. W tym roku listy ZUS wysłał do 20,7 mln osób, z czego prawie 2,1 mln za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS - drogą elektroniczną. Tyle osób ma swój profil na Platformie i one mogą tam - również na bieżąco - dowiedzieć się o swoich składkach na ZUS, skorzystać z kalkulatora emerytalnego, przesłać korespondencję do Zakładu.

18,6 mln tradycyjnych listów ZUS zaczął drukować i rozsyłać w ostatnim tygodniu czerwca. Miał na tę operację czas do początku września, ale ostatnia transza papierowych kopert trafiła do wysyłki w poniedziałek 13 sierpnia - powiedział PAP rzecznik.

RadioZET.pl/pap/maal