Zaatakował pracownika MPK i usiłował go zabić. Uznano go za niepoczytalnego

Redakcja
08.08.2017 19:14
Kielce
fot. Wikimedia.Commons

Mężczyzna, który w kwietniu tego roku zaatakował pracownika kieleckiego MPK, był niepoczytalny. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania karnego i umieszczenia Mariana S. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Do zdarzenia doszło 3 kwietnia tego roku na terenie bazy kieleckiego MPK. Marian S. zaatakował nożem kolegę, który doznał lekkich obrażeń ciała. Sprawca wsiadł do samochodu i odjechał, a kilkadziesiąt minut później sam zgłosił się na policję.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Od momentu zatrzymania pozostaje wciąż tymczasowo aresztowany. Z przeprowadzonej obserwacji sądowo-psychiatrycznej, opinii biegłych psychiatrów i psychologa wynika, że w czasie popełniania zarzucanego mu czynu Marian S. był całkowicie niepoczytalny, nie był w stanie rozpoznać znaczenia czynu i pokierować swoim postępowaniem.

Jednocześnie biegli zaznaczyli, iż zachodzą przesłanki do zastosowania wobec mężczyzny środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w szpitalu psychiatrycznym. Według nich istnieje realne i wysokie prawdopodobieństwo dokonania przez Mariana S. podobnych lub takich samych czynów jak zarzucany mu w tej sprawie. Jak informuje prokuratura w komunikacie, wnioskowany środek zapobiegawczy orzeka się bezterminowo.

RadioZET.pl/PAP/MP