Zamknij

Radio ZET: kolejna ofiara księdza-pedofila z filmu ''Zabawa w chowanego''

21.05.2020 07:26
Radio ZET: kolejna ofiara księdza-pedofila z filmu ''Zabawa w chowanego''
fot. Sekielscy/Youtube (screen)

Pan Adam - jak ustaliło Radio ZET - zamierza jutro złożyć doniesienie do prokuratury w Pleszewie. Mężczyzna chce pozostać anonimowy. Reporterce Radia ZET Dance Woźnickiej, opowiedział, że jako piętnastolatek, był molestowany przez księdza Arkadiusza H.

Miało do tego dochodzić w latach 90. w parafii, w której pracował ksiądz. Pan Adam działał tam w młodzieżowej wspólnocie w parafii. Twierdzi, że był jedną z kilku ofiar. Molestowanie miało trwać prawie 2 lata.

Zobacz także

Ksiądz Arkadiusz H. miał dopuszczać się karygodnych czynów w domu parafialnym, w czasie rekolekcji czy wyjazdów młodzieżowej wspólnoty. Pan Adam, twierdzi, że podczas wyjazdów w jednym pokoju z księdzem spało wtedy nawet 2, 3 chłopców. Duchowny miał opinię dobrego kapłana, grał na gitarze i był zawsze otoczony młodzieżą.

Zobacz także

Zobacz także

Pan Adam milczał w tej sprawie prawie trzydzieści lat. Dopiero, jak przyznał w Radiu ZET, po obejrzeniu filmu braci Sekielskich, postanowił o tym opowiedzieć. Nie liczy na to, że biskupa, który krył księdza-pedofila i przenosił z parafii do parafii, spotka kara. Domaga się jedynie kary więzienia dla samego księdza. 

 Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET/Danka Woźnicka