Wietnamczyk ukradł w Polsce... ponad 30 kilogramów bursztynu

Redakcja
20.12.2017 18:50
Wietnamczyk ukradł w Polsce... ponad 30 kilogramów bursztynu
fot. Policja

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 23-letniego obywatela Wietnamu. W domu w którym przebywał, zabezpieczono 32 kilogramy bursztynu pochodzącego z przemytu o wartości ponad 670 000 złotych. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie, a gdy dowiedział się o zatrzymaniu, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z komendy w Piasecznie prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W jednym z domów znajdujących się na terenie gminy Lesznowola podczas kontroli, przedstawiciele obu służb ujawnili 32 kilogramy bursztynu bez udokumentowanego pochodzenia i potwierdzenia jego nabycia.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Jego wartość została oszacowana na ponad 670 tysięcy złotych. Podczas sprawdzenia dokumentów i tożsamości 23-letniego ob. Wietnamu okazało się, że przebywa on na terenie Polski nielegalnie. Mężczyzna, gdy został poinformowany o zatrzymaniu próbował wręczyć funkcjonariuszom celnym i policjantom niemal 3000 złotych łapówki.

Smog truje Polskę! Sprawdź listę chorób, które może powodować

Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal