Zamknij

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Ustalono tożsamość ofiar [NOWE FAKTY]

Redakcja
01.07.2018 14:59
Wypadek
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

W zderzeniu pociągu z samochodem w miejscowości Zabieżki (woj, mazowieckie) zginęło małżeństwo - kobieta 35 lat i mężczyzna, lat 37 - poinformował w niedzielę PAP nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku. Dodał, że były to jedyne ofiary wypadku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O godz. 10:55 w miejscowości Zabieżki w gminie Celestynów nastąpiło zderzenie pociągu relacji Warszawa Zachodnia-Pilawa z Fordem Galaxy, którym podróżowały dwie osoby, małżeństwo - poinformował PAP nadkom. Daniel Niezdropa z komendy powiatowej policji w Otwocku. Jak wyjaśnił, mężczyzna miał 37 lat, a kobieta 35.

Z wcześniejszych informacji zespołu prasowego PKP wynikało, że w wypadku zginęły dwie osoby podróżujące samochodem, a trzecia została zabrana przez pogotowie ratunkowe. Ostatecznie informacja o trzecim poszkodowanym została zdementowana.

Zabieżki: Pociąg zderzył się z samochodem 

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. - To przejazd, na którym znajduje się sygnalizacja świetlna. Przejazd nie jest chroniony przez dróżnika i zapory - poinformował Daniel Niezdropa.

Kiedy pociąg przejeżdżał, samochód znajdował się na torowisku. - Nie wskazujemy na razie przyczyny i winnych. Będziemy badać okoliczności tego zdarzenia - skomentował nadkomisarz.

Zobacz także

Około południa Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP informował: "Na linii kolejowej obecnie mamy wstrzymany ruch pociągów, na miejscu są służby, informacje o zmianach w komunikacji przekazujemy pasażerom na stacjach i na przystankach". 

RadioZET.pl/PAP/DG