Zabiła swoje córki. Zapadł wyrok

Redakcja
11.12.2018 12:34
Zabiła swoje córki. Zapadł wyrok
fot. Akugasahagy/shutterstock

Na karę dożywotniego więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Legnicy Natalię W. oskarżoną o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci – 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sąd uznał W. za winną obu zabójstw i wymierzył jej karę dożywotniego więzienia. Kobieta będzie mogła się ubiegać o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach odbywania kary.

Zwłoki kilkumiesięcznej dziewczynki i dwunastolatki w mieszkaniu

Do tragedii opisanej w akcie oskarżenia doszło w styczniu tego roku. W jednym z mieszkań w Lubinie znaleziono zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu; kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte.

Zobacz także

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut podwójnego zabójstwa. Podczas śledztwa kobieta przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

Zobacz także

W toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że była ona poczytalna w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Biegli nie rozpoznali u oskarżonej choroby psychicznej ani innych zakłóceń psychicznych znoszących albo ograniczających w znacznym stopniu dyspozycje poczytalności. Zdaniem biegłych motywacja czynu Natalii W. nie miała charakteru chorobowego.

RadioZET/PAP/JZ