Zamknij

Zabiorą się za Hossa? Prokuratura ma wydać polecenie zatrzymania

Redakcja
17.02.2017 08:15
Sąd wypuścił Hossa z aresztu.
fot. PAP

Prokuratura ma wydać polecenie zatrzymania Hossa, który wyłudził miliony metodą "na wnuczka". Mężczyznę wypuszczono z aresztu, chociaż nie posiada stałego miejsca pobytu.

Dziś prokuratura najprawdopodobniej wyda polecenie zatrzymania Arkadiusza Ł. pseudonim "Hoss" podejrzanego o wielomilionowe wyłudzenia metodą na wnuczka. Wcześniej sąd wypuścił mężczyznę z aresztu. Stało się to w atmosferze skandalu, bo sędzia nie zadbała o podanie przez "Hossa" miejsca stałego pobytu. Po wyjściu z aresztu mężczyzna zniknął.

Zagłosuj

Co sądzisz o sprawie Hossa?

Liczba głosów:

Rzecznik wielkopolskiej policji poinformował Radio ZET, że kiedy tylko policjanci z Poznania otrzymają dokumenty, podejrzany trafi z powrotem do aresztu. Policjanci tłumaczą, że nie mogą nic na razie zrobić, a o decyzji ws. "Hossa" dowiedzieli się z mediów.

Samo orzeczenie sądu o areszcie nie jest podstawą do zatrzymania. Prokuratura musi skierować wniosek do policji o ustalenie pobytu podejrzanego lub wręcz o zatrzymanie i doprowadzenie do aresztu. - Na ten moment takie dokumenty jeszcze nie dotarły - mówią policjanci.

Hoss usłyszał zarzuty popełnienia czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych. Arkadiusz Ł. został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Według śledczych, mężczyzna jest pomysłodawcą jednej z najpopularniejszych metod oszustw - na tzw. wnuczka i liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Jej członkowie - jak wynika ze śledztwa - mają na swoich kontach wielomilionowe wyłudzenia. Średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

Prokuratura wnioskowała o jego aresztowanie. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nie uwzględnił jednak tego wniosku. Orzekł natomiast wobec "Hossa" poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. zł, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa pięć razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Radio ZET/RO/MaAl