Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zabiorą się za Hossa? Prokuratura ma wydać polecenie zatrzymania

17.02.2017 08:15
xxx wiadomosci

Prokuratura ma wydać polecenie zatrzymania Hossa, który wyłudził miliony metodą "na wnuczka". Mężczyznę wypuszczono z aresztu, chociaż nie posiada stałego miejsca pobytu.

Sąd wypuścił Hossa z aresztu. fot. PAP

Dziś prokuratura najprawdopodobniej wyda polecenie zatrzymania Arkadiusza Ł. pseudonim "Hoss" podejrzanego o wielomilionowe wyłudzenia metodą na wnuczka. Wcześniej sąd wypuścił mężczyznę z aresztu. Stało się to w atmosferze skandalu, bo sędzia nie zadbała o podanie przez "Hossa" miejsca stałego pobytu. Po wyjściu z aresztu mężczyzna zniknął.

Zagłosuj

Co sądzisz o sprawie Hossa?

Rzecznik wielkopolskiej policji poinformował Radio ZET, że kiedy tylko policjanci z Poznania otrzymają dokumenty, podejrzany trafi z powrotem do aresztu. Policjanci tłumaczą, że nie mogą nic na razie zrobić, a o decyzji ws. "Hossa" dowiedzieli się z mediów.

Samo orzeczenie sądu o areszcie nie jest podstawą do zatrzymania. Prokuratura musi skierować wniosek do policji o ustalenie pobytu podejrzanego lub wręcz o zatrzymanie i doprowadzenie do aresztu. - Na ten moment takie dokumenty jeszcze nie dotarły - mówią policjanci.

Hoss usłyszał zarzuty popełnienia czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych. Arkadiusz Ł. został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Według śledczych, mężczyzna jest pomysłodawcą jednej z najpopularniejszych metod oszustw - na tzw. wnuczka i liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Jej członkowie - jak wynika ze śledztwa - mają na swoich kontach wielomilionowe wyłudzenia. Średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

Prokuratura wnioskowała o jego aresztowanie. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa nie uwzględnił jednak tego wniosku. Orzekł natomiast wobec "Hossa" poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. zł, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa pięć razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Radio ZET/RO/MaAl

Oceń