Zamknij

41-latek miał zmuszać partnerkę do prostytucji i uprowadzić jej córkę

PAP
22.01.2021 14:57
zmuszał partnerkę do prostytucji
fot. Policja Wołomin

Policjanci z podwarszawskich Ząbek zatrzymali 41-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego m.in. o zmuszanie do prostytucji swojej partnerki, 39-letniej obywatelki Słowacji - przekazał PAP rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek. Dodał, że mężczyzna podejrzany jest również o uprowadzenie jej 7-letniej córki.

Ząbki. 41-letni mężczyzna miał jest podejrzany o zmuszanie do prostytucji swojej 39-letniej partnerki i uprowadzenie jej 7-letniej córki. W rozmowie z PAP asp. szt. Tomasz Sitek poinformował w piątek, że kilka dni temu na komisariat w Ząbkach zgłosiła się 39-letnia obywatelka Słowacji, która zgłosiła policjantom, uprowadzenie swojej 7-letniej córki. Miał ją uprowadzić były partner kobiet - 41-letni obywatel Bułgarii. "Kobieta dodatkowo poinformowała, że mężczyzna zmuszał ją do prostytucji i czerpał z tego korzyści majątkowe" - poinformował policjant.

"Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą. Szybko ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny. W jednym z lokali mieszkalnych w Ząbkach policjanci zastali 41-letniego obywatela Bułgarii, jego rodziców oraz 7-letnią dziewczynkę. Mężczyzna okazał dokument dziecka, z którego wynikało, że jest ona córką zgłaszającej" - tłumaczył.

Ząbki. 41-latek miał zmuszać do prostytucji swoją partnerkę i uprowadzić jej córkę

Podkreślił, że 7-letnia dziewczynka została przekazana pod opiekę matki. "Została też przeprowadzona konsultacja medyczna i badania dziewczynki, które potwierdziły brak konieczności jej hospitalizacji" - podkreślił.

Wskazał, że policjanci zatrzymali 41-latka, który został osadzony w policyjnej celi. "Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przestawienie obywatelowi Bułgarii zarzutów m.in. zmuszania od stycznia 2019 r. swojej partnerki 39-letniej obywatelki Słowacji poprzez stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej oraz gróźb pozbawienia życia do uprawiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych, pozbawienia pod koniec grudnia ubiegłego roku wolności 7-letniej córki swojej partnerki i przetrzymywania ją w swoim mieszkaniu wbrew woli jej i matki" - wyliczył.

"Mężczyzna dopuścił się też przywłaszczenia w wyniku działania rozbójniczego pieniędzy i samochodu należących do 39-latki oraz groził za pośrednictwem internetu jej, jej córce i innym osobom pozbawieniem życia" - dodał. Decyzją sądu 41-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może grozić do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/ PAP/ Policja Ząbki