Zamknij

Śmiertelny wypadek w Ząbkach. Autobus zderzył się z ciężarówką

27.06.2022 16:04
Śmiertelny wypadek w Ząbkach
fot. Google Maps

W Ząbkach doszło do zderzenia autobusu miejskiego z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, osiem zostało rannych.

Wypadek miał miejsce w podwarszawskich Ząbkach na trasie 631 na wysokości ul. Szwoleżerów przed godz. 15. Doszło do zderzenia autobusu miejskiego z ciężarówką. Jest jedna ofiara śmiertelna, a osiem jest ciężko rannych. W akcji ratowniczej biorą udział dwa śmigłowce LPR, które wylądowały na drodze i jeden zadysponowany przez wojsko, który lądował na pobliskim boisku.

"W miejscowości Ząbki pow. wołomiński doszło do zderzenia busa (autobusa - red.) z samochodem ciężarowym. Na miejscu pracuje 60 strażaków i 16 samochodów z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, w tym sekcja ratownictwa medycznego PSP. Niestety jedna osoba straciła życie a osiem jest ciężko rannych" - napisał na Twitterze rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

Utrudnienia w ruchu

Droga nr 631 jest zablokowana w obydwu kierunkach.

W związku z wypadkiem w Ząbkach zakorkowana jest Trasa Siekierkowska, od węzła Marsa do miejsca wypadku oraz w drugim kierunku do skrzyżowania z ulicą Skorupki. Stoi też ulica Chełmżyńska od ulicy Strażackiej w kierunku Ząbek oraz sama ulica Strażacka.

"W związku ze zdarzeniem drogowym w ciągu Żołnierska / al.Piłsudskiego występują utrudnienia w kursowaniu linii 199 . Autobusy mogą być kierowane na trasę objazdową z pominięciem przystanku Andersena 01" ostrzegł w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

RadioZET.pl/PAP

C