Zamknij

Zabił siekierą 7-letniego brata i rodziców. 18-letni Marcel C. był poczytalny

22.04.2021 12:55
Ząbkowice Śląskie. Marcel C. był poczytalny w chwili zabójstwa
fot. MONKPRESS/East News

Marcel C., który w grudniu 2019 roku zadźgał młodszego brata i rodziców, nie uniknie więzienia. Jak podaje reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, biegli uznali, że w chwili zdarzenia był poczytalny. Miał zaburzenia osobowości, jednak nie wpływały one na poczytalność.

Wraca sprawa szokującego zabójstwa w Ząbkowicach Śląskich. W grudniu 2019 roku 18-letni wówczas Marcel C. sięgnął po siekierę i zamordował swoich rodziców oraz 7-letniego brata. Niemal półtora roku od tamtych wydarzeń pojawiła się opinia biegłych psychiatrów o Marcelu C.

Podejrzany o zamordowanie rodziców i młodszego brata siekierą był poczytalny, ma zaburzenia osobowości. Śledczy niedługo będą mogli wysłać do sądu akt oskarżenia.

Zabójstwo rodziców i brata. Biegli: Marcel C. był poczytalny

Po blisko półtora roku śledztwa biegli wydali opinię, wykrywając psychologiczny motyw tej wstrząsającej zbrodni. Według biegłych Marcel C. ma zaburzenia osobowości, ale nie wpływają na jego poczytalność. - Uznawał on rodziców i młodszego brata za osoby odpowiedzialne za jego porażki. Motywem jego działania była zemsta – powiedział Radiu ZET rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk.

Podejrzany miał zamordować rodziców i brata w nocy, następnie próbował spalić dowody, a potem upozorować napad na dom. Sam zadzwonił pod takim pretekstem na policję

Po zabójstwie 18-latek planował ucieczkę. Wiadomo już, że 18-latek zabrał z domu 10 tys. zł w różnych walutach, które chciał przeznaczyć na ucieczkę za granicę. - Po zabójstwie wziął siekierę, ubrania oraz pieniądze i je ukrył - wyjaśniał wcześniej rzecznik prokuratury w Świdnicy.

RadioZET.pl/oprac. BCh