Zamknij

Nowe fakty ws. zbrodni w Ząbkowicach. Marcel C. pójdzie do aresztu

10.12.2019 17:59
Nowe fakty ws. zbrodni w Ząbkowicach. Marcel C. pójdzie do aresztu
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Jest areszt dla Marcela C. z Ząbkowic Śląskich, który w nocy z niedzieli na poniedziałek zamordował siekierą rodziców oraz 7-letniego brata.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich 18-letniego Marcela C., który jest podejrzany o zabójstwo rodziców i 7-letniego brata. Do zbrodni doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym w tym mieście.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec C. trzymiesięczny areszt – przekazał we wtorek  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Zobacz także

Prokuratura postawiła 18-latkowi zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców oraz brata.

- W przypadku rodziców podejrzany dokonał zabójstwa w celu uzyskania korzyści majątkowych, ponieważ zabrał z domu około 10 tysięcy złotych – powiedział wcześniej prokurator Orepuk.

Zobacz także

Dodał, że C. przyznał się do winny i opisał przebieg zdarzenia. Prokurator powiedział, że 18-latek wskazał motywy popełnionej przez niego zbrodni, ale śledczy na razie ich nie ujawniają.

- To będzie jeszcze weryfikowane przez prokuratora - zapowiedział rzecznik.

Prokurator Orepuk przekazał, że narzędziem zbrodni była siekiera. Nastolatek wskazał miejsce jej ukrycia oraz miejsce, w którym po zabójstwie spalił swoją odzież.

Zobacz także

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że C. w chwili popełnienia zbrodni nie był pod wpływem środków odurzających. Śledczy czekają jednak jeszcze na wyniki badań krwi podejrzanego.

We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu rozpoczęła się sekcja zwłok ofiar zbrodni

 

RadioZET.pl/PAP