Zamknij

18-letni Marcel zabił rodziców i brata. Prokuratura ujawnia motyw zbrodni

10.12.2019 10:06
Zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Zabójstwo rodziców i brata w Ząbkowicach. 18-letni Marcel usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nastolatek jest podejrzany o zabójstwo rodziców i 7-letniego brata. Nieoficjalnie śledczy mówią, że dokonał masakry.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

 Do zbrodni doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w domu jednorodzinnym w Ząbkowicach Śląskich. Jak powiedział we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk, 18-latkowi prokurator postawił trzy zarzuty.

Zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców oraz brata. W przypadku rodziców podejrzany dokonał zabójstwa w celu uzyskania korzyści majątkowych, ponieważ zabrał z domu około 10 tys. złotych.

powiedział prokurator

Dodał, że C. przyznał się do winy i opisał przebieg zdarzenia. Prokurator powiedział, że 18-latek wskazał motywy popełnionej przez niego zbrodni. „To będzie jeszcze weryfikowane przez prokuratora” – zapowiedział rzecznik.

Prokurator Orepuk przekazał, że narzędziem zbrodni była siekiera. Nastolatek wskazał miejsce jej ukrycia oraz miejsce, w którym po zabójstwie spalił swoją odzież. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że C. w chwili popełnienia zbrodni nie był pod wpływem środków odurzających.

Zobacz także

We wtorek prokuratura skieruje do Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Odbędzie się też sekcja zwłok ofiar.

RadioZET.pl/PAP