TVP Info: 10-latka nie została zgwałcona. Miejsce zbrodni zostało upozorowane

17.06.2019 12:58
Mrowiny
fot. Piotr Molecki/East News

10-letnia Kristina, zamordowana w czwartek w Mrowinach, nie została zgwałcona – podaje TVP Info, powołując się na swojego informatora. Miejsce zbrodni i samo zabójstwo zostało tak upozorowane, by wyglądało, jakby przestępstwa dokonał pedofil. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

10-letnia Kristina w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała. 

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Początkowo prokuratura w Świdnicy poinformowała, że zbrodnia miała podłoże seksualne. Jak informuje TVP Info, dziewczynka nie została zgwałcona. 

Mężczyzna upozorował miejsce zbrodni i dokonanie samego zabójstwa, by wyglądało, jakby miał go dokonać pedofil. Faktycznie dziewczynka nie została zgwałcona.

INFORMATOR TVP INFO

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka, pytany w TVN24, czy w badaniu sprawy pojawił się motyw seksualny, podkreślał, że „miejsce odnalezienia zwłok, usytuowanie tych zwłok wskazywało, że rzeczywiście możemy mieć do czynienia z motywem seksualnym, że być może mamy do czynienia z osobą, która jest podejrzana o pedofilię”. Dodał jednak, że od początku rozważane były różne wersje.

To było naprawdę bardzo trudne postępowanie od początku. Tak wszystko zostało zaplanowane i przygotowane, aby i prokuratorów, i policjantów kierować na fałszywe tropy, fałszywe tory.

Mariusz Ciarka

Zabójstwo 10-letniej Kristiny. Nowe informacje 

22-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie zabójstwa został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Po jego zakończeniu w nocy z niedzieli na poniedziałek mężczyznę w kordonie policji wyprowadzono bocznym wyjściem z budynku Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Prokuratorzy postawili mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu

Zobacz także

Jak podaje KGP, dziewczynka znała 22-letniego mężczyznę. Być może to spowodowało, że mu zaufała i zdecydowała się rozpocząć z nim rozmowę. Według TVP Info zabójca kochał się w matce dziewczynki. „To był jej znajomy. Mężczyzna był zakochany w jej matce, zabiegał o jej względy i uważał, że matka poświęca mu mniej czasu niż swojemu dziecku” – stwierdza informator. 

RadioZETpl/TVP Info/PAP