Zbrodnia w Mrowinach. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

17.06.2019 07:58
Zbrodnia w Mrowinach. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
fot. PAP

– Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 22-letniemu mężczyźnie, który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku – powiedział w poniedziałek PAP Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Jak się nieoficjalnie dowiedziała Wirtualna Polska, mężczyzna w nocy w trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

Prok. Pindera powiedział PAP, że w poniedziałek nadal będą prowadzone czynności w tej sprawie. „Dziś prokurator zdecyduje m.in. o wniosku o areszt” – powiedział prokurator.

Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jak się nieoficjalnie dowiedziała WP, mężczyzna w nocy w trakcie przesłuchania przyznał się do winy.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

Zobacz także

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek, około godziny 17, w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Dziewczynka w czwartek, około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.