Zamknij

Zabiła 2-letnią córkę, zbezcześciła jej zwłoki. Nowe fakty ws. makabry w Szabdzie

29.06.2022 23:50
Zabójstwo 2-latki, zarzuty również dla matki
fot. NewsLubuski/East News, zdj. ilustracyjne

Sąd aresztował na trzy miesiące Paulinę Ch. z Szabdy (woj. kujawsko-pomorskie), która usłyszała zarzut zabójstwa dwuletniej córki i zbezczeszczenia zwłok - poinformował PAP Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Wcześniej zarzut zabójstwa usłyszał w tej sprawie ojciec dziecka Bartosz Ch.

Zwłoki 2-letniego dziecka znaleziono w małej miejscowości k. Brodnicy w czwartek 23 czerwca. Jak poinformowała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska, policja o sprawie została zawiadomiona około godz. 18 przez właścicielkę domu jednorodzinnego, który wynajmowała rodzina.

Na początku zatrzymano, a następnie aresztowano ojca 2-latki oraz pięciorga innych dzieci. W środę 29 czerwca rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu poinformował PAP, że sąd zgodził się z wnioskiem śledczych dotyczącym aresztu Pauliny Ch. - matki zmarłej dziewczynki.

Zabójstwo 2-latki. Za kratki trafiła też matka dziewczynki

- Kobieta - podobnie jak wcześniej jej mąż - usłyszała zarzut zabójstwa, a także zarzuty znęcania się nad dziećmi, zbezczeszczenia zwłok i znęcania się nad zwierzętami. Małżeństwo miało bowiem w domu dwie szynszyle - poinformował w środę prokurator Kukawski.

Kobieta nie mogła być zatrzymana i przesłuchana wcześniej, bowiem była w połogu po urodzeniu szóstego dziecka. Razem z Bartoszem Ch. wynajmowała dom w Szabdzie k. Brodnicy. Obojgu rodzicom za zabójstwo grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Tomasz Więcławski

C