Zamknij

List gończy za zabójcą Pauliny. Gruzin mógł nie uciec do ojczyzny [NOWE FAKTY]

Redakcja
30.10.2018 15:07
Mamuka Khetsuriani
fot. Interpol

Prokuratura wystawiła list gończy za 39-letnim obywatelem Gruzji, który jest podejrzewany o zabójstwo 28-letniej Pauliny D. z Łodzi. Zdaniem policji mężczyzna prawdopodobnie przebywa na terenie Gruzji. Jak ustaliła Wirtualna Polska, mężczyzna nie uciekł do rodzinnego kraju, a przebywa na terenie Ukrainy. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mamuka Khetsuriani jest podejrzany o zabójstwo na tle seksualnym. Mężczyzna urodził się 12 lipca 1979 roku, ma 178 cm wzrostu, zielone oczy, jest krępej budowy ciała. W ostatnim czasie miał rudy zarost.

Ostatnio poszukiwany przebywał na terenie Łodzi, skąd wyjechał w godzinach popołudniowych 20 października 2018 roku i 21 października 2018 roku w godzinach porannych przekroczył granicę z Ukrainą. Polskie służby twierdzą, że przebywa na terenie Gruzji. Z kolei informator Wirtualnej Polski mówi, że Gruzin może ukrywać się jeszcze na terenie Ukrainy, a jego gruzińscy kompani przebywają w ojczystym kraju. 

– Schwytanie podejrzanych to kwestia godzin – komentuje w rozmowie z „WP” oficer policji znający kulisy sprawy.

Zabójca 28-letniej Pauliny poszukiwany 

Zwłoki zamordowanej odnaleziono w piątek w Łodzi. Zaginięcie 28-letniej Pauliny D. zgłoszono w sobotę, 20 października. Kobieta wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny, co zapisały kamery monitoringu na jednej z łódzkich ulic.

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych w sobotę, a przed godz. 18 zwłoki po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana.

Zobacz także

Wstępne wyniki sekcji zwłok 28-latki wykazały, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/DG