Zamknij

Wstrząsające ustalenia ws. śmierci 5-letniego Dawidka Ż. „11 ran kłutych”

01.02.2020 21:15
Dawid Żukowski
fot. Policja

Zabójstwo 5-letniego Dawida Ż. wstrząsnęło całą Polską. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z ''Wirtualną Polską'' ujawnił nowe fakty ws. śmierci chłopca. Na ciele Dawidka znajdowało się 11 ran kłutych. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej ws. śmierci 5-letniego Dawida Ż. - podaje ''Wirtualna Polska''. Sekcja zwłok chłopca wykazały 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny, do którego doszło w następstwie doznanych mnogich ran kłutych

prok. Łukasz Łapczyński dla WP.PL

Biegli przebadali również plamy w samochodzie ojca 5-latka Pawła Ż. Wyniki potwierdziły, że była to krew Dawida. Badania toksykologiczne Pawła Ż. wykazały, że w jego organizmie nie było alkoholu. Śledczy wciąż poszukują narzędzia zbrodni, najprawdopodobniej noża. 

Zobacz także

Zabójstwo 5-letniego Dawida Ż.

Poszukiwania 5-letniego Dawida Ż. z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę 10 lipca. Według ustaleń policji tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. 

Przełom w poszukiwaniach nastąpił w sobotę 20 lipca, kiedy przy autostradzie A2 odnaleziono ciało chłopca. Zgodnie z ustaleniami śledczych bardzo prawdopodobne jest, że do śmierci dziecka doszło w dniu zaginięcia między godz. 18 a 19. 

RadioZET.pl/Wirtualna Polska