Jakub A. „został schowany”. Podejrzany o zabójstwo Kristiny ma ochronę

19.06.2019 17:58
Zabójstwo Kristiny z Mrowin. Jakub A. „został schowany”
fot. PAP/Maciej Kulczyński

Jakub A., który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin, został we wtorek tymczasowo aresztowany. Dzień później zapadła decyzja o przeniesieniu go do innego zakładu karnego. Jak się okazuje, „został schowany”.

Jakub A., podejrzany o brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, we wtorek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Osadzeni ''przywitali'' go tam okrzykami: "je*** szmaciarza" czy "będziesz zdychał", a interweniować musieli funkcjonariusze Służby Więziennej.

W środę poinformowano, że 22-latek dostał status więźnia niebezpiecznego. Mężczyzna został przeniesiony do innego zakładu karnego, gdzie jest teraz pod szczególnym nadzorem.

Zobacz także

- Jakub A. został schowany - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską funkcjonariusz Służby Więziennej. Jak tłumaczy, tak właśnie w slangu więziennym mówi się o przeniesieniu osadzonego do innego zakładu karnego. Zdaniem funkcjonariusza współwięźniowie, jeśli tylko mieliby okazję, zaatakowaliby 22-latka, chcąc wymierzyć sprawiedliwość.

A zadaniem służb jest go pilnować. „Szkoda tylko, że nie jest jak kiedyś. Kiedyś my chroniliśmy społeczeństwo przed bandytami, a teraz chronimy bandytów” – mówi rozmówca WP.

Jakub A. przyznał się do zabójstwa Kristiny. Grozi mu dożywocie

Przypomnijmy, że 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ale też podżegana innej osoby do udziału w tej zbrodni. Grozi mu nawet dożywocie.

Jeśli więc Jakub A. zostanie skazany, też będzie miał specjalną ochronę – przynajmniej do momentu, gdy status Jakuba A. zostanie zmieniony z niebezpiecznego na normalny – tłumaczy funkcjonariusz.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualna Polska