Zamknij

Skandal w sieci. Ktoś stworzył zbiórkę dla Jakuba A. Zrzutka.pl komentuje

25.06.2019 16:14
Jakub A
fot. Dolnośląska Policja

Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin przebywa już w areszcie. Tymczasem ktoś ewidentnie próbował zażartować sobie z tej tragedii i na znanej internetowej platformie charytatywnej zrzutka.pl stworzył zbiórkę dla Jakuba A. Została ona już usunięta, a serwis skomentował całą sprawę. 

O sprawie poinformował "Super Express", która w swoim serwisie internetowym opublikował screeny ze zbiórki. Możemy z nich odczytać, że "Jakub A. niewinnie oskarżony o zabójstwo 10-letniej Kristiny potrzebuje naszej pomocy". "Wraz z administracja organizujemy zrzutke na paczke zywnosciowa dla Kuby! Pokazcie, ze jestescie z nami kochani!" - cytuje dalej se.pl (pisownia oryginalna).

Zbiórka wzbudziła - co zrozumiałe - oburzenie wśród internautów i szybko została usunięta przez administratorów zrzutka.pl. "Super Express" poprosił przy tym portal o ustosunkowanie się do sprawy.

Zobacz także

- Ze względu na otrzymane zgłoszenia dotyczące zrzutki o numerze id: jpzk8v oraz ujawnienie zdjęcia i danych osobowych oskarżonego w treści zrzutki - podjęliśmy bezzwłoczną decyzję o zablokowaniu zrzutki, usunięciu jej opisu, tytułu oraz zdjęcia głównego - odpisał serwis w mailu do redakcji. 

Zabójstwo Kristiny z Mrowin

10-letnia Kristina 13 czerwca około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - 6 km od Mrowin. Prokuratura w Świdnicy poinformowała 14 czerwca, w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Zobacz także

Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany 16 czerwca, w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok, oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie.

Zobacz także

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów. We wtorek 18 czerwca sąd aresztował go na trzy miesiące.

RadioZET.pl/se.pl/zrzutka.pl