Zamknij

Areszt dla podejrzanych o ukrywanie zabójstwa Pauliny Dynkowskiej

Redakcja
28.10.2018 16:19
Areszt dla podejrzanych o ukrywanie zabójstwa Pauliny Dynkowskiej

Trzy miesiące aresztu zasądzono Gruzinowi i Białorusince, podejrzanym o zatajenie zbrodni zabójstwa 28-latki, której zwłoki znaleziono w piątek, w okolicy Stawów Jana.

Wyniki badań DNA potwierdzają, że znalezione w piątek w okolicy Stawów Jana w Łodzi ciało to poszukiwana od tygodnia Paulina D. Jutro sekcja zwłok kobiety. Śledczy sprawdzają też czy nie podano jej środków psychoaktywnych. Sprawca zabójstwa nadal na wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O postawieniu zarzutów 41-letniemu obywatelowi Gruzji i 44-letniej obywatelce Białorusi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował w sobotę. Tego samego dnia przekazał też informację o odnalezieniu zwłok, które – co potwierdziły wykonane w ostatnich godzinach badania DNA – należały do poszukiwanej od ubiegłej soboty 28-letniej kobiety.

Zobacz także

W związku ze sprawą w niedzielę zarzuty niezawiadomienia o zbrodni zabójstwa mimo posiadania wiarygodnych informacji o niej oraz składania fałszywych zeznań usłyszał także trzeci zatrzymany – 38-letni Gruzin.

- Podejrzany jest również o poplecznictwo, a więc przestępstwo związane z podejmowaniem działań mających na celu uniknięcie przez sprawcę odpowiedzialności karnej – dodał Kopania.

Zobacz także

Zaginięcie 28-letniej Pauliny D. zgłoszono w sobotę 20 października. Kobieta wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic.

Ustalenia wskazują na morderstwo

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło w godzinach przedpołudniowych w sobotę, a przed godz. 18 zwłoki - po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię - zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je dopiero po pięciu dniach.

Według prokuratury, na zwłokach stwierdzono rany kłute, które najprawdopodobniej doprowadziły do śmierci. "Bez wątpienia doszło do zbrodni zabójstwa" – podkreślił Kopania.

Zobacz także

Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok ofiary, która ma dokładnie określić przyczynę zgonu oraz m.in. to, czy kobieta nie znajdowała się pod wpływem substancji odurzających.

Zobacz także

Sprawca zbrodni jest nadal poszukiwany; ze względu na dobro postępowania śledczy wstrzymują się od przekazywania bliższych informacji co do dokonanych ustaleń.

Z nieoficjalnych doniesień, przekazywanych przez media, wynika, że Paulina D. przed śmiercią była widziana w towarzystwie sześciu mężczyzn pochodzenia gruzińskiego. Prokuratura na razie nie komentuje tych informacji.

RadioZET/PAP/JZ