Mamuka K. usłyszał zarzut. Odpowie za brutalne zabójstwo Pauliny z Łodzi

06.06.2019 12:21
Mamuka K
fot. PAP

Zarzut dokonania brutalnego zabójstwa Pauliny D. postawiła w czwartek 40-letniemu Gruzinowi Mamuce K. Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania. Jak wyjaśnił, rozpoczęło się przesłuchanie mężczyzny z udziałem tłumacza i w obecności pełnomocnika zamordowanej kobiety.

– 40-letniemu Mamuce K., obywatelowi Gruzji przedstawiony został zarzut dokonania 20 października 2018 r. w Łodzi brutalnego zabójstwa Pauliny D. Zarzucona mu zbrodnia zagrożona jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12, z dożywociem włącznie – poinformował Kopania. Dodał, że po przesłuchaniu podjęte zostaną dalsze decyzje.

Zobacz także

Mamuka K., był od października ubiegłego roku poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Zatrzymano go na początku listopada ub.r. na ulicy w Kijowie. Mężczyzna trafił do Polski we wtorek, w środę został przewieziony do Łodzi.

Zabójstwo Pauliny z Łodzi

Zaginięcie 28-letniej Pauliny D. zgłoszono w sobotę 20 października. Kobieta wyszła z domu poprzedniego dnia, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny, co zapisały kamery monitoringu, na jednej z łódzkich ulic.

Zobacz także

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Na podstawie zabezpieczonych śladów i innych dowodów ustalono, że do zabójstwa doszło 20 października w godzinach przedpołudniowych, a przed godz. 18 zwłoki – po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię – zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je dopiero po sześciu dniach.

Sekcja zwłok kobiety wykazała, że przyczyną jej śmierci były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie. 

RadioZET.pl/PAP