Zamknij

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Prokuratura: Stefan W. mógł być poczytalny

28.08.2020 12:55
Stefan W., Zabójstwo Pawła Adamowicza, opinia biegłych
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zabójca Pawła Adamowicza może odpowiedzieć przed sądem – takie są wstępne wnioski z opinii biegłych, którzy badali stan psychiczny Stefana W. Informacje potwierdziła reporterowi Radia ZET rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Będzie zwrot ws. zabójstwa Pawła Adamowicza? Prokuratura z Gdańska poinformowała dziś o drugiej z opinii biegłych dotyczących Stefana W. Z informacji podanych przez prokurator Grażynę Wawryniuk wynika, że jest ona bardziej kategoryczna niż ta po pierwszym badaniu podejrzanego.

Jeszcze rok temu biegli skłaniali się ku wersji, że zabójca Pawła Adamowicza był niepoczytalny, co oznaczałoby, że zamiast przed sąd trafiłby do zakładu psychiatrycznego.

Prokuratura: Stefan W. mógł nie być niepoczytalny   

Teraz w prokuraturze zastanowią się, która opinia jest bardziej wiarygodna. Określenie się śledczych może przełożyć się na wyrok sądu – za zabójstwo prezydenta Gdańska Stefanowi W. grozi albo psychiatryk, albo nawet dożywocie w więzieniu.

Zobacz także

Paweł Adamowicz został dźgnięty nożem w trakcie gdańskiego finału WOŚP, 13 stycznia 2019 roku. Ciężko ranny trafił do szpitala, zmarł dzień później. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/BC