Zamknij

Zabójstwo rodziców w Rakowiskach. Wyrok 25 lat więzienia utrzymany

Redakcja
30.03.2017 13:33
Zabójstwo rodziców w Rakowiskach. Wyrok 25 lat więzienia utrzymany
fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta

Kara 25 lat więzienia dla zabójców z Rakowisk (Lubelskie) została utrzymana. Sąd Najwyższy nie zgodził się z wnioskiem Prokuratora Generalnego (Zbigniewa Ziobry), który chciał, by Kamil N. i Zuzanna M. za brutalne morderstwo rodziców chłopaka spędzili w więzieniu całe swoje życie. 

- 25 lat więzienia to dla tych młodych ludzi i tak zamaskowana kara dożywocia - mówił w czwartek sędzia ogłaszając postanowienie. 

Zdaniem sędziego Stanisława Zabłockiego we wniosku ministra sprawiedliwości zabrakło kluczowego argumentu - wzięcia pod uwagę wieku skazanych i ich przyszłości.

Nie ma wątpliwości, że zbrodnia dokonana przez tę parę budzi odrazę i została przez nich nie tylko przygotowana, zaplanowana, ale też w brutalny sposób wykonana. Rodzice Kamila N. zginęli we śnie od kilkudziesięciu ciosów nożem. Jednak zdaniem sędziego skazani są jeszcze na tyle młodzi, że jest szansa na ich resocjalizację i to, że za 20 lat - kiedy najwcześniej będą mogli wyjść na wolność. 

Kamil N. i Zuzanna M. zostali wcześniej dwukrotnie skazani, każdy na 25 lat więzienia. Czwartkowa decyzja Sądu Najwyższego kończy postępowanie w tej sprawie.

Młodzi ludzie odpowiadali przed sądem za głośne zabójstwo rodziców Kamila w Rakowiskach. 13 grudnia 2014 roku z zimną krwią 17-letnia wtedy Zuzanna M. i 16-letni Kamil N. zamordowali rodziców chłopaka, bo ci nie chcieli, by młodzi się ze sobą spotykali. 

RadioZET.pl/jok, KM