Zamknij

Zabił ciężarną szwagierkę, kobieta dusiła się własną krwią. Był ojcem dziecka

21.11.2019 16:43
Zabójstwo dziecko
fot. East News

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie rozpatrzył dziś sprawę 35-letniego Grzegorza G. oskarżonego o zabójstwo ciężarnej szwagierki. Mężczyzna był ojcem nienarodzonego dziecka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciąg dalszy sprawy makabrycznej zbrodni na 25-letniej Jolancie Ś., siostrze żony G. W pierwszej instancji mężczyzna usłyszał wyrok dożywotniego więzienia. Sąd zmienił kwalifikację czynu, uznając, że doszło do zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Mężczyznę pozbawiono praw publicznych na osiem lat, miał też zapłacić rodzicom zabitej kobiety po 250 tys. zł (byli w procesie oskarżycielami posiłkowymi).

Zobacz także

Dożywotni wyrok sąd argumentował też innymi zarzutami wobec G. Miał on ukraść samochód i pieniądze ofiary, również dokonać dwóch oszustw. Do tego miał na koncie kradzież sprzętu elektronicznego o wartości ponad pół miliona złotych. W tej samej sprawie za paserstwo skazano dwie inne osoby.

Kobieta była w siódmym miesiącu ciąży. G. z nią romansował

W sprawie pojawiło się odwołanie. Złożyły je obie strony – pełnomocnik G. oraz oskarżyciele. Rozprawa odbyła się w trybie niejawnym.

Zobacz także

Zdaniem strony skarżącej Grzegorz G. zadał siostrze żony, z którą romansował, wiele uderzeń w głowę. Ofiara, Jolanta Ś., miała też ranę kłutą szyi. Zdaniem śledczych kobieta zmarła wskutek zachłyśnięcia się krwią i uduszenie. Była w siódmym miesiącu ciąży.

Badania biologiczne potwierdziły, że G. był ojcem dziecka szwagierki. Stan płodu nie pozwolił po sekcji zwłok na postawienie mu zarzutu podwójnego zabójstwa.

Wyrok w tej sprawie sąd apelacyjny wyznaczył na 28 listopada. 

RadioZET.pl/PAP