Zamknij

Znaleziono zwłoki uduszonej 72-latki. Do zabójstwa przyznał się jej partner

01.12.2020 08:43
Zabójstwo
fot. Damian Klamka/East News

Zarzut zabójstwa przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Szczecinku 79-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o uduszenie swojej 72-letniej partnerki w ich mieszkaniu w Starym Chwalimiu (woj. zachodniopomorskie) – poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

O sprawie śmierci 72-latki jako pierwszy poinformował lokalny portal iszczecinek.pl. Jej zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań w Starym Chwalimiu (pow. szczeciniecki, woj. zachodnipomorskie). Nieoficjalnie wiadomo było, że mogła zostać uduszona, nieznana była jednak tożsamość sprawcy. Teraz wiadomo już, że jest nim 79-letni partner kobiety. 

Zabójstwo w Starym Chwalimiu. 79-latek udusił swoją partnerkę

Prok. Ryszard Gąsiorowski powiedział, że mężczyzna przyznał się do zabójstwa swojej partnerki. Grozi mu dożywocie. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego, we wtorek ma on zostać rozpoznany. - Został przesłuchany w szczecineckiej prokuraturze w poniedziałek. Złożył wyjaśnienia" – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową prok. Gąsiorowski.

Według relacji podejrzanego jego partnerka, z którą kupił mieszkanie w Starym Chwalimiu i które ona już zajęła na stałe, a on do niej przyjeżdżał z Nowogardu, od kilku dni była na niego zdenerwowana, pokrzykiwała, nie wyjaśniając dlaczego.

Zobacz także

W nocy z soboty na niedzielę doszło między nimi do kłótni. 79-latek miał tłumaczyć w prokuraturze, że w nagłej złości chwycił kobietę za szyję i udusił. Ciało położył na łóżku. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdzają jego wersję zdarzeń.

Po zabójstwie, w niedzielę 79-latek pojechał do Nowogardu. Zanim sam zgłosił się na policję i został zatrzymany, powiedział o zbrodni swoim bliskim. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/iszczecinek.pl