Zadźgał ucznia w szkole. Zakończyła się obserwacja psychiatryczna 16-latka

Bartłomiej Chudy
12.09.2019 13:52
Zabójstwo na Wawrze
fot. Piotr Molecki/East News

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B., ucznia szkoły na warszawskim Wawrze, który w maju tego roku miał zadźgać w szkole innego z uczniów – informuje PAP. Sąd zadecyduje, czy 16-latek będzie odpowiadał jak dorosły.

Zabójstwo w szkole na Wawrze wstrząsnęło całą Polską. Nie był to akt wyjęty z kontekstu, doniesienia rodziców i postronnych świadczą, że między uczniami od dłuższego czasu się gotowało. W ataku furii Emil B. rzucił się na Kubę, zadając mu ciosy nożem.

Zobacz także

Możliwe, że zabójca 16-letniego Kuby odpowie przed sądem jak dorosły. Niewykluczone jednak, że uniknie odpowiedzialności karnej.

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna Emila B.

Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, dla PAP

Sąd orzeknie w „najbliższym czasie” czy chłopak będzie odpowiadać jak dorosły w sprawie zabójstwa 16-letniego Kuby. Emil B. został poddany „pogłębionej obserwacji psychiatrycznej” po orzeczeniu sądu. Opinia w tej sprawie jest już w sądzie, ale jej treść nie zostaje ujawniona.

Zobacz także

Opinia jest już w sądzie. Nie ujawniamy jej treści. Planowane jest posiedzenie sądu w tej sprawie, ale jeszcze nie ma wyznaczonego terminu 

sędzia Marcin Kołakowski, cyt. przez PAP

RadioZET.pl/PAP