Zamknij

Tragiczny finał awantury. Zadał koledze 11 ciosów nożem. Jest wniosek o areszt

Redakcja
08.05.2019 17:00
Policja
fot. Shutterstock

Wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące 49-letniego Adama Ł. skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo Marka G., któremu zadał 11 ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi, głowy.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk poinformowała w środę, że do zbrodni doszło we wtorek na jednym z osiedli w centrum Wrocławia. „W mieszkaniu podejrzanego Adama Ł. miało miejsce spotkanie towarzyskie z udziałem Marka G. Obaj mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami, w wyniku której Adam Ł. zadał Markowi G. jedenaście ciosów nożem. Pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia” – powiedziała rzecznik.

Zobacz także

Prokurator zabezpieczył narzędzie zbrodni – składany nóż z widocznymi zabrudzeniami w kolorze brunatno-czerwonym. W wyniku sekcji zwłok ustalono, że Marek G. doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia mózgu i śledziony skutkujących zatorem powietrznym serca.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Adam Ł. był uprzednio karany sądownie, a zarzuconego mu czynu dopuścił się, działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. recydywy. „49-latek usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia” – podała rzecznik.

Zobacz także

Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego, oraz z powodu grożącej podejrzanemu surowej karze, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/PAP