Zamknij

Zabrze: Kierowca autobusu był pod wpływem narkotyków. Potrącił pieszą na pasach

20.05.2019 15:51
 Zabrze: Kierowca autobusu był pod wpływem narkotyków. Potrącił pieszą na pasach
fot. Marek BAZAK/East News

Dwa lata i 10 miesięcy odsiedzi w więzieniu kierowca autobusu miejskiego, który doprowadził do wypadku będąc pod wpływem narkotyków. 62-letnia mieszkanka Zabrza cudem przeżyła zderzenie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sąd Rejonowy w Zabrzu rozpatrywał sprawę Adama W. od jesieni ubiegłego roku. Do wypadku doszło w styczniu 2018 r. w rejonie skrzyżowania ul. Szczęść Boże i 3 Maja w Zabrzu. Kierowca autobusu miejskiego linii Gliwice-Katowice potrącił na pasach starszą kobietę na pasach. Nie zatrzymał się, choć pierwszeństwa pieszym ustępował obok niego jeden z samochodów osobowych.

62-latka cudem przeżyła wypadek. Jak pisał "Dziennik Zachodni" doznała bardzo poważnych obrażeń.

Badanie kierowcy tuż po wypadku dowiodło, że był on pod wpływem amfetaminy. Ten czynnik przełożył się na wyższy niż zwykle wymiar kary. Sąd uznał, że kierowca nie tylko spowodował wypadek, ale naraził też innych pasażerów na niebezpieczeństwo.

Zobacz także

Poza karą więzienia sąd orzekł też o dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co ciekawe, prokuratura wnosiła o 15-letni zakaz wykonywania zawodu kierowcy i prowadzenia pojazdów.

Kierowca autobusu nie przyznał się do zażycia narkotyków. Bronił się przed sądem twierdząc, że ktoś dosypał mu używkę do termosu z herbatą. Śledczy i sąd nie dali wiary tym wyjaśnieniom.

Wyrok pozostaje nieprawomocny.

RadioZET.pl/PAP/Dziennikzachodni.pl