Zamknij

14-latek w bardzo ciężkim stanie. Policja znalazła go przy nasypie kolejowym

07.10.2020 21:10
Zabrze. 14-latek w bardzo ciężkim stanie. Policja znalazła go przy nasypie kolejowym
fot. GERARD/REPORTER, zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w rejonie nasypu kolejowego w Zabrzu. Policja znalazła tam nieprzytomnego i ciężko rannego chłopca. Konieczne było wezwanie śmigłowca LPR. 14-letnie dziecko jest w ciężkim stanie.

Informację o wypadku w pobliżu torów kolejowych policjanci z Zabrza odebrali w środę tuż przed godz. 16. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego 14-latka z urazem głowy i dwóch młodszych chłopców. Jak poinformował oficer prasowy zabrzańskiej policji sierżant sztabowy Sebastian Bijok, jeszcze do czasu przybycia służb medycznych funkcjonariusze reanimowali nastolatka.

Potem dziecko śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Według relacji lekarzy tej placówki 14-latek jest w bardzo ciężkim stanie. Przebywa na oddziale intensywnej terapii w śpiączce farmakologicznej.

- Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zajścia, weryfikują już zgromadzone informacje – powiedział Polskiej Agencji Prasowej sierżant Bijok. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP