Zamknij

18-latek zamordował własną matkę. Był uzależniony od dopalaczy

Redakcja
18.09.2018 12:21
18-latek zamordował własną matkę. Był uzależniony od dopalaczy
fot. Śląska policja

Zabrzańscy policjanci zatrzymali nastolatka, który podejrzany jest o zabójstwo swojej matki. W wyniku napaści ranny został również konkubent kobiety. Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Według ustaleń policjantów z niewyjaśnionych dotąd przyczyn 18-latek podczas snu zaatakował nożem swoją matkę i jej konkubenta. 61-latek z raną szyi wybiegł z mieszkania po pomoc.

Na miejsce wezwana została zabrzańska policja i karetki pogotowia. Niestety, pomimo godzinnej reanimacji 38-letnia matka chłopaka zmarła. Z uwagi na obrażenia zarówno starszy z mężczyzn jak i sprawca, który także ranił się nożem, zostali hospitalizowani.

Zobacz także

Młody mężczyzna w trakcie zatrzymania był bardzo agresywny wobec interweniujących policjantów jak i chcących mu udzielić pomocy ratowników. Ze względu na silny stan pobudzenia pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Jak informuje ''Dziennik Zachodni'', 18-latek był uzależniony od dopalaczy

64-516306

Podejrzany ze względu na stan swojego zdrowia przebywał w szpitalu pod nadzorem funkcjonariuszy policji. Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Obecnie trwa posiedzenie aresztowe. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG