Zamknij

Karambol na A4. Utrudnienia mogą potrwać do południa

Redakcja
05.01.2019 09:47
Karambol na A4. Utrudnienia mogą potrwać do południa
fot. Facebook screen

Karambol na autostradzie A4 w województwie śląskim. Trasa jest całkowicie zablokowana. Policja wyznacza objazdy. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W wypadku na 319. kilometrze autostrady A4 uczestniczyły samochód ciężarowy oraz siedem samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana, jezdnia w kierunku Wrocławia została zablokowana.

Utrudnienie według szacunków Dyrekcji GDDKiA może potrwać do około południa. W tym czasie kierowcy jadący A4 w kierunku Wrocławia już w Katowicach mogą kierować się w stronę Gliwic równoległą Drogową Trasą Średnicową (droga nr 902).

fto
fot. Google Maps

Alternatywą jest zjazd z autostrady na węźle Zabrze Południe i przejazd w kierunku Gliwic drogami 925 i 44 (przez Borową Wieś) lub 925 i 902 (przez Zabrze). Po godz. 9.30 korek przed węzłem Zabrze Południe miał niecały kilometr.

Od piątkowego popołudnia w centralnej części woj. śląskiego do soboty rano spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Z danych służb kryzysowych wynikało, że wszystkie drogi krajowe w regionie były przejezdne. Na sieci dróg krajowych w woj. śląskim pracowały 134 pojazdy do zimowego utrzymania oraz 166 pracowników.

RadioZET.pl/PAP/DG