Zamknij

Kolejne pacjentki oskarżają ginekologa. Chodzi o gwałty i molestowanie

Redakcja
21.08.2018 09:49
Ginekolog
fot. Policja w Zabrzu

Na komendę policji w Zabrzu zgłaszają się kolejne kobiety molestowane i gwałcone przez aresztowanego ginekologa. To efekt apelu, z jakim zwrócili się do kobiet policjanci. 50-letni mężczyzna ma już pięć zarzutów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dowiedział się reporter Radia ZET, na policję zgłosiło się łącznie 11 kobiet. Pięć z nich ma już status poszkodowanych. Kolejne będą przesłuchiwane w sądzie w obecności psychologa. To wymóg procesowy.

Kobiety zgłosiły się, bo wiedzą, że lekarz jest aresztowany i chcą wobec niego wyciągnięcia surowych konsekwencji. Liczą na to, że pomogą w tym ich zeznania. Apel policjantów jest wciąż aktualny. Śledczy czekają na kolejne ofiary ginekologa. 

Ginekolog z Zabrza

Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018. Lekarz został zatrzymany w chwili, gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu. Zabrzańscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy.

Zobacz także

Podejrzany nie przyznał się do winy. Na czas trwania postępowania został objęty policyjnym dozorem. Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/tom/DG