Zamknij

Zachmurzenie i przelotne opady. Prognoza pogody na 16 i 17 lipca

Redakcja
15.07.2018 19:21
Pogoda
fot. Archiwum Radia ZET

Jak informuje IMGW, zachodnia i północna Europa będzie w zasięgu wyżów. Nad resztą kontynentu dominować będą układy niskiego ciśnienia. Przeważająca część kraju będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, tylko początkowo na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ wyżu z centrum nad Danią. Nad dzielnicami wschodnimi utrzyma się strefa frontu okluzji. Nadal napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, tylko na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku na ogół bez opadów. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. miejscami na wschodzie i wybrzeżu do 27 st. na Ziemi Lubuskiej, gdzieniegdzie na Pogórzu Karpackim 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na zachodzie kraju. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 14 st. do 18 st., chłodniej lokalnie w rejonach podgórskich: 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na południu do 26 st. na północnym wschodzie, miejscami na terenach podgórskich i wybrzeżu od 17 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

RadioZET.pl/pap/maal