Za dnia pracowała na plebanii, w nocy okradała groby. Wpadła przez fotopułapkę na cmentarzu

Redakcja
06.06.2017 11:06
Cmentarz
fot. Wikimedia.Commons

61-letnia pracownica plebanii w Kamieniu Pomorskim została przyłapana na gorącym uczynku, jak okrada groby na jednym z tamtejszych cmentarzy. Usłyszała już zarzuty, grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Adam Kowalski, emerytowany strażak z Kamienia Pomorskiego, niedawno pochował żonę. Nagrobek postawił w kwietniu i przyozdobił go kwiatami oraz zniczami. Szybko zostały jednak skradzione, podobnie, jak kolejne, które zakupił. Postanowił więc dowiedzieć się, kto okrada grób.

Skontaktował się więc z dyrekcją nekropolii. Jej przedstawiciele zdecydowali się pomóc, ponieważ już wcześniej zgłaszano im przypadki okradania grobów. Przy nagrobku żony pana Adama zamontowano więc fotopułapkę, aby zarejestrowała potencjalnego złodzieja.

- Ponownie postawiłem szkło na pomniku. O godzinie 21:20 dostaliśmy sygnał, że był ktoś. Na nagraniu widać, jak zabiera szklaną dekorację - mówi reporterowi Polsat News były strażak. Nagranie opublikował na jednym z lokalnych portali. Szybko udało się dzięki temu ustalić dane obecnej na nim osoby - to była Wiesława P., zatrudniona na plebanii jednej z tamtejszych parafii.

Okazało się, że kobieta okradała groby, a przywłaszczone w ten sposób przedmioty sprzedawała. Usłyszała już zarzuty, za które grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 61-latka nie przyznaje się do winy. Była już wcześniej karana - dwa lata temu, za przywłaszczenie sobie prawie 7 tysięcy złotych w czasie, gdy pracowała jako sprzątaczka w mieszkaniu młodego małżeństwa, także w Kamieniu Pomorskim.

RadioZET.pl/Polsat News/MP