Ojciec pobił 2-miesięczne niemowlę. Prokuratura chce 15 lat więzienia

Bartłomiej Chudy
21.06.2019 20:02
Ojciec pobił 2-miesięczne niemowlę. Prokuratura chce 15 lat więzienia
fot. Pixabay.com/joffi

Pełne krwiaków ciało 2-miesięcznego niemowlaka trafiło w środę do szpitala w Koszalinie. Śledczy twierdzą, że maleńkie dziecko było ofiarą przemocy jej ojca. Sąd zadecydował właśnie o tymczasowym areszcie mężczyzny. Grozi mu nawet 15 lat więzienia. Zarzuty usłyszała również matka dziecka.

Do zdarzenia doszło w Darłowie, w nocy z wtorku na środę. Dwumiesięczne niemowlę znajdowało się wówczas pod opieką ojca, Adama K. Dzień poźniej trafiło do szpitala pełne krwiaków. Lekarze byli zgodni – niemowlę walczy o życie. Zdaniem śledczych ojciec dziecka zwyczajnie pobił maleńką córkę.

Zobacz także

Prokuratura podejrzewa go o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u niemowlęcia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, ale nie przyznaje się do winy. Jak informuje nasz reporter miał „zastać nieprzytomną dziewczynkę w wózeczku”.

Biegli nie dają wiary tym wyjaśnieniom. Uznają, że gdyby nawet doszło do bezdechu, to nie tłumaczyłoby to wystąpienia na jej ciele krwiaków. Zarzucili też matce dziecka „narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia”.

Adamowi K. grozi od 3 do nawet 15 lat więzienia.

RadioZET.pl

.