Zamknij

Pijany zaatakował ratowników w karetce. "Jednego z nich rzucił na nosze i zaczął dusić

Redakcja
25.01.2019 17:12
Karetka
fot. Łukasz Solski/East News

Śledczy wyjaśniają sprawę ataku na ratowników medycznych, którego dopuścił się pijany mieszkaniec jednej z zachodniopomorskich miejscowości. Wcześniej służby zostały wezwane, aby pomóc mężczyźnie, który spadł z drabiny. 

Do zdarzenia, o którym poinformowało Radio Szczecin, doszło w środę wieczorem w miejscowości Rataje w powiecie myśliborskim (woj. zachodniopomorskie). 

55-latek spadł z drabiny, wskutek czego wezwano do niego karetka. Gdy jednak przyjechała, a ratownicy umieścili go w karetce, zaczął się awanturować. Według relacji Pauliny Targaszewskiej, rzeczniczki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jednego z ratowników miał nawet próbować udusić. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

- W trakcie przewozu mężczyzna stał się agresywny. Zaczął ubliżać ratownikom, jednego z nich rzucił na nosze i zaczął go dusić. Kiedy kierowca karetki zatrzymał się, bo chciał pomóc koledze, agresywny pacjent powiedział, że jak tylko się zbliży, to on skręci kark ratownikowi - mówi Targaszewska w rozmowie z "RS".

Sytuację ostatecznie udało się opanować., gdy wezwano policję. Sprawa trafi teraz do prokuratury, a mężczyzna może za swój czyn odpowiedzieć przed sądem. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Szczecin/MP