Zamknij

Odnalazło się ciało drugiego topielca. To 13-latek

27.07.2019 08:56
Ratownik wodny
fot. GERARD/REPORTER

Odnalazło się ciało zaginionego w piątek, 26 lipca, 13-latka. Zwłoki nastolatka dryfowały w sobotni poranek przy plaży w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie). W piątek płetwonurkowie odnaleźli w Rewalu ciało 42-latka. Obaj weszli do wody późnym popołudniem.

Tragiczny finał poszukiwań drugiego z zaginionych w Rewalu. Jak informuje PAP, w sobotę 27 lipca kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie przekazał, że ciało dziecka dryfowało w okolicy miejscowości Pobierowo o godz. 6.50”.

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to ciało poszukiwanego 13-latka 

Łukasz Kamiński, Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie

Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w nocy z piątku na sobotę. Została wznowiona o godz. 5 rano. Patrole nie dojechały do Pobierowa, przeszukiwany był obszar bliżej miejsca utonięcia.

W piątek wieczorem służby otrzymały zgłoszenie o czterech topiących się osobach w Bałtyku. Dwójce nastolatków udało się wydostać na ląd. 

Zobacz także

Warunki do kąpieli były wczoraj złe. Przy wysokich falach, silnym wietrze i prądzie wstecznym (tzw. cofce) na całym wybrzeżu wywieszana czerwone flagi, zakazujące wchodzenia do wody.

RadioZET.pl/PAP