Zamknij

Ewakuacja 25 tys. mieszkańców Polic z powodu niewybuchu

Redakcja
08.12.2018 11:33
Zachodniopomorskie. Ewakuacja 25 tys. mieszkańców Polic z powodu niewybuchu
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

W Policach (woj. zachodniopomorskie) rozpoczęła się w sobotę akcja informująca mieszkańców o zaplanowanej na niedzielę ewakuacji części miasta. Powodem jest próba wydobycia bomby lotniczej z czasów drugiej wojny światowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

- Policjanci i strażnicy miejscy zapukają dziś do każdego mieszkania i domu, który jest w strefie objętej ewakuacją, którą zaplanowaliśmy na jutro – powiedział w sobotę burmistrz Polic Władysław Diakun. Dodał, że "po południu w mieście będą także rozgłaszane komunikaty o ewakuacji"

Na ważący około 250 kilogramów niewybuch natrafiono w ubiegły czwartek na ul. Tanowskiej podczas prac ziemnych. Obszar zagrożony eksplozją obejmuje teren o promieniu półtora kilometra od bomby. W tej strefie mieszka około 25 tys. ludzi.

Zobacz także

Ewakuacja obejmie wszystkie osoby przebywające na terenie Polic z wyłączeniem ulic: Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej i Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienica.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie 9 grudnia w godzinach od 6.00 do 9.00. Powrót mieszkańców do domów nastąpi po przeprowadzeniu akcji w niedzielę po godzinie 12.00, na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Miejsca wyznaczone do przebywania ludności na czas akcji to szkoły podstawowe nr 8 i 2 w Policach. Wszelkie informacje o ewakuacji można otrzymać, dzwoniąc pod numery telefonów 91-317-62-72 lub 986.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD