Zamknij

TIR zahaczył o linię energetyczną, kierowcę śmiertelnie poraził prąd. Świadkowie bali się podejść

Redakcja
31.10.2018 14:25
Straż
fot. PAP

Zatrzymał ciężarówkę i chciał ją wyczyścić, ale nie zauważył, że naczepa zahaczyła o linię energetyczną. 24-letnie kierowca został rażony prądem i zmarł. Świadkowie zdarzenia bali się podejść i udzielić mu pomocy w obawie przed tym, że pojazd nadal mógł być pod napięciem. 

Do zdarzenia doszło w Kędrzynie w powiecie Kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie). Kierowca ciężarówki zatrzymał się przy bocznej drodze, ponieważ chciał wyczyścić pojazd. Niestety, robił to w niebezpiecznym miejscu, gdzie przebiegała linia napięcia energetycznego. Zahaczyła ona o naczepę samochodową i gdy 24-latek próbował otworzyć burtę, został rażony prądem.

Zobacz także

- Świadkowie nie pomogli mężczyźnie, bo nie mieli pewności, czy ciężarówka nadal jest pod prądem. Poszkodowany leżał parę centymetrów od pojazdu. Każdy bał się o swoje życie i nie pochodził - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kpt. Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Akcję reanimacyjną rozpoczęto dopiero po przyjeździe straży pożarnej, która musiała poczekać, aż prąd zostanie odłączony. Niestety, mężczyzny nie udało się już uratować. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP