Zamknij

Śmierć w celi. Nie żyje więzień pobity przez współosadzonego

05.12.2019 19:23
Więzienie
fot. Zakład Karny w Wierzchowie/Google Street View

Nie żyje więzień pobity w celi w Zakładzie Karnym w Wierzchowie (woj. zachodniopomorskie) przez współosadzonego. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawcę przeniesiono na oddział specjalny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura – poinformowała kpt. Izabela Wojtalik–Loranc ze Służby Więziennej.

Do ataku więźnia na współosadzonego z nim w jednej celi Zakładu Karnego w Wierzchowie doszło 3 grudnia. Jak poinformowała rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie kpt. Wojtalik–Loranc, ciężko pobity więzień został przewieziony do szpitala, jednak mimo prób ratowania mu życia zmarł.

Zobacz także

Kpt. Wojtalik-Loranc podała, że sprawca pobicia odmówił wyjaśnienia powodów ataku na współwięźnia. - Zmieniono mu już klasyfikację na więźnia niebezpiecznego i przeniesiono na oddział specjalny. Dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie od razu powołał zespół, który wyjaśnia wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Niezależne postępowanie prowadzi prokuratura – zaznaczyła rzecznik.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Dodała, że wcześniej nie dochodziło między tymi więźniami do konfliktów. - Nie było też żadnych symptomów, mogących wskazywać na wybuch agresji - powiedziała.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP