Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego. "Nie była to łatwa decyzja"

Redakcja
17.11.2018 10:24
Zachodniopomorskie. Podróżnik Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego
fot. Ralf Lotys/Wikimedia Commons/CC BY 4.0

Podróżnik Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego w zachodniopomorskim sejmiku. "Dziś nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem i niech tak zostanie" - napisał na Facebooku. Doba startował do sejmiku z KWW Bezpartyjni Samorządowcy i otrzymał 9217 głosów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

72-letni Doba miał być najstarszym radnym w zachodniopomorskim sejmiku. We wpisie na Facebooku tłumaczył powody swojej rezygnacji; jak podkreślił, jako podróżnikowi ciężko mu podporządkować się "sztywnym regułom pracy sejmiku".

"Jak wiecie, postanowiłem zrezygnować z mandatu radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego" - czytamy we wpisie podróżnika.

Zobacz także

"Nie była to łatwa decyzja, bo mam świadomość zaufania, jakim obdarzyli mnie wyborcy. Liczba głosów, jakie otrzymałem, była dla mnie i zaskoczeniem, i wyróżnieniem. Bardzo za nie dziękuję! Przez szacunek dla Was chciałem wyjaśnić moją decyzję, którą podjąłem, kierując się odpowiedzialnością za sprawy naszego regionu" - napisał Doba.

"Kandydowałem, bo wartości ruchu, który reprezentowałem, były i są dla mnie nadal szalenie ważne. Jednak w pierwszej kolejności jestem podróżnikiem, którego kalendarz ciężko jest podporządkować sztywnym regułom pracy sejmiku. Dowodem niech będzie fakt, że obecnie jestem w podróży, więc nie mogłem nawet pojawić się osobiście na sesji inauguracyjnej. Obawiam się, że takich sytuacji będzie więcej, przez co nie mógłbym wywiązać się z obowiązków, a jak wiecie, jeśli podejmuję się czegoś, poświęcam się temu na 100 proc." - tłumaczył Doba.

Zobacz także

"Dziś nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem, i tak niech zostanie. Dlatego rezygnuję z mandatu i proszę, abyście nie mieli mi tego za złe. Jestem pewny, że moja następczyni będzie nas bardzo dobrze reprezentowała w sejmiku. A ja jestem i nadal będę ambasadorem Polic i Województwa Zachodniopomorskiego na świecie" - podsumował podróżnik.

Mandat po Dobie przechodzi na obecną radną Marię Ilnicka-Mądry. Jak poinformowało Radio Szczecin, radna zdecydowała się go przyjąć.

Aleksander Doba trzykrotnie samodzielnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, opłynął też Morze Bałtyckie i Bajkał. Zdobył tytuł "Podróżnika Roku 2015 National Geographic".

W ostatnich wyborach samorządowych do zachodniopomorskiego sejmiku Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 11, Bezpartyjni - 3, PSL - 2, a SLD 1 mandat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD