Szatniarka okradała uczniów. Wpadła przez dyskretnie zamontowaną kamerę

Redakcja
11.12.2018 11:24
Szatnia
fot. Zdjęcie ilustracyjnie.Reporters/POLET/Reporter/East News

Uczniom jednej z zachodniopomorskich podstawówek od jakiegoś czasu ginęły drobne kwoty pieniędzy oraz przedmioty pozostawione w kurtkach. Okazuje się, że okradała ich szkolna szatniarka. Kobieta została jednak przyłapana na kradzieży dzięki zamontowanej w pomieszczeniu kamerze. 

Historia, o której informuje „Głos Szczeciński”, miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Gryficach (woj. zachodniopomorskie). Uczniowie od jakiegoś czasu skarżyli się rodzicom i kadrze pedagogicznej, że z ubrań pozostawionych w szatni giną pieniądze – głównie drobne kwoty, ale niekiedy i kilkadziesiąt bądź 100 złotych. W kilku przypadkach odnotowano także zniknięcie wartościowych przedmiotów elektronicznych (np. smartfonów). 

Zobacz także

Sytuacja nie uległa zmianie nawet pomimo rozporządzenia dyrekcji, aby nie wchodzić do pomieszczenia w trakcie lekcji i przerw oraz aby nie pozostawiać pieniędzy i innych cennych przedmiotów w ubraniach.

W końcu jeden z uczniów dyskretnie zamontował tam kamerę. Nagrania ujawniły kryjącą się za tym prawdę – proceder kradzieży uprawiała... szkolna szatniarka. Kobieta został już zwolniona z placówki oraz zatrzymana przez policję. Na razie trwa w tej sprawie postępowanie, które pomoże ustalić, ile tak naprawdę sprawczyni ma na sumieniu i jak precyzyjnie zakwalifikować jej czyn. 

RadioZET.pl/Głos Szczeciński/MP