Zamknij

Trudna sytuacja w woj. zachodniopomorskim. Woda przerwała wały przeciwpowodziowe

Redakcja
24.08.2017 09:34
Trudna sytuacja w woj. zachodniopomorskim. Woda przerwała wały przeciwpowodziowe
fot. Flickr.com

We wsi Porzecze (Zachodniopomorskie) przerwany został wał przeciwpowodziowy na rzece Grabowa. Jak poinformował wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, woda zajęła już okoliczne poldery i dociera do pierwszych zabudowań. Przy zabezpieczeniu wału od środy pracują strażacy oraz żołnierze.

Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce. Czy Polska zdobędzie medal? Kibicuj biało-czerwonym i wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE!

- Woda wylewa się na poldery, które zostały już napełnione, naturalnie układa się ona w nieckach, jej poziom nie podnosi - powiedział wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.

- W miejscowości Żukowo Morskie woda podchodzi do jednego z gospodarstwa, które straż pożarna będzie zabezpieczała przed zalaniem. W miejscowości Rusko chłodnia i przetwórnia ryb także jest zagrożona. Sytuacja jest naprawdę poważna - dodał.

Na miejscu pracują strażacy oraz żołnierze, którzy przygotowali ponad 3 tys. worków z piaskiem, które mają uszczelnić wał. Jak podała Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie, na miejscu pracuje wojskowa amfibia, którą transportowane są worki z piaskiem.

Zobacz także

- Prąd wody w tym miejscu jest bardzo silny. Jesteśmy przygotowani na to, aby wykorzystać do działań helikopter, który będzie zrzucać 800-kilogramowe worki z piaskiem z powietrza. To powinno zaniechać wypływania wody z rzeki - dodał Głażewski.

Przed południem zaplanowano na miejscu działań wizytę wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza.

RadioZET.pl/PAP/DG