Zamknij

29-latek utonął w jeziorze. "Zanurkował i już nie wypłynął"

19.06.2021 14:05
Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News

W Jeziorze Mąkowarskim znajdującym się w gminie Kalisz Pomorski, w sobotę utonął 29-latek. Wstępnie ustalono, że mężczyzna wszedł do jeziora popływać, zanurkował i już nie wypłynął – powiedziała podkom. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Wypadek miał miejsce w sobotę. Zwłoki 29-letniego mężczyzny wyłowiono z Jeziora Mąkowarskiego w gminie Kalisz Pomorski (woj. zachodniopomorskie). 

- W wyniku przeprowadzonej akcji ratunkowo-poszukiwawczej nurkowie wyłowili zwłoki młodego mężczyzny. To 29-latek, który - jak wstępnie ustalono - wszedł popływać do Jeziora Mąkowarskiego, zanurkował i już nie wypłynął – poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkom. Kornicz.

Jezioro Mąkowarskie. 29-latek utonął, wyłowiono jego zwłoki

Funkcjonariuszka dodała również, że o zdarzeniu powiadomiony został prokurator. Policja jest na miejscu i wykonuje czynności procesowe.

To nie jedyny tego typu wypadek w ostatnich dniach. W piątek pisaliśmy o 44-latku z powiatu żarskiego (woj. lubuskie), który wędkując w okolicach Krosna Odrzańskiego wszedł do Odry i zniknął w jej nurcie. Ostatecznie, po przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej, ciało mężczyzny wyłowiono z rzeki. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP