Zamknij

Zaginięcie dwóch dziewczynek w Policach. Planowały ucieczkę z domu

Redakcja
16.11.2018 07:32
Zachodniopomorskie. Zaginięcie dwóch dziewczynek w Policach
fot. pablopicasso/Shutterstock

Trwają poszukiwania 10-latki i jej o dwa lata starszej koleżanki z Polic, które w czwartek nie wróciły ze szkoły do domów. Dziewczynki ostatnio były widziane około godz. 20 przy stacji benzynowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ostatni kontakt telefoniczny z dziewczynkami był około godz. 17, o czym poinformowała policjantów babcia jednej z nich.

– Od tej pory telefon milczy – powiedziała w piątek w nocy sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach. Dodała, że z rozmów z koleżankami dziewczynek wynikało, że postanowiły one uciec z domu.

Zobacz także

– Funkcjonariusze na chwilę obecną patrolują ulice Polic. Sprawdzają adresy i miejsca, gdzie te osoby mogły przebywać – robią wszystko, żeby te dziewczynki odnaleźć. O godzinie 21 przyjechali rodzice tych dziewczynek do komendy w Policach i zgłosili zaginięcie swoich dzieci. Rodzice mówią, że po zajęciach szkolnych dziewczynki nie wróciły do domów. Do godziny 17 mieli z nimi kontakt telefoniczny, jednak później już ten telefon był wyłączony. Ostatni raz dziewczynki widziane były na stacji paliw w Policach. Tam skorzystały z toalety, wyszły i tak jak monitoring pokazuje, udały się w kierunku ulicy Piłsudskiego – wyjaśniła Leśnicka w rozmowie z Radiem Szczecin.

Zobacz także

Widziano je też na stacji benzynowej przy ul. Piłsudskiego. Policjanci przypuszczają, że 10- i 12-latka nadal przebywają na terenie Polic. Sprawdzenie adresów podanych przez rodzinę, pod którymi mogłyby się znajdować, nie dało jednak rezultatów.

– Obydwie dziewczynki miały na sobie ciemne spodnie, jedna z nich była w zielonym płaszczu, ma długie blond włosy i plecak z białymi elementami, natomiast druga dziewczynka ma ciemne włosy – wskazała Leśnicka.

Wszystkie osoby mające informacje na temat zaginionych dziewczynek proszone są o jak najszybszy kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 lub 997.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Radio Szczecin/PTD